,

IV OTWARTE MISTRZOSTWA RASZYNA W PŁYWANIU 27.01.2017

3 Miejsce Drużynowo i 3 Miejsce w Rankingu Medalowym!!!

Dnia 27 stycznia klub UKS Szesnastka już po raz trzeci uczestniczył w corocznych zmaganiach w Raszynie. Ponad 70-ciu uczniów SP 16 z klasy 2,3,4,5 i 6s wystartowało w tej imprezie, na którą stawiło się aż 465 pływaków z 21 klubów! Ta liczba przerosła oczekiwania wszystkich i wprowadziła spore zamieszanie w przeprowadzeniu konkurencji.Na pierwszy bój ruszyły dziewczynki ścigając się na 50 metrów czterema stylami, ze względów bezpieczeństwa chłopcy udali się na trybuny dopingując swoje koleżanki. Już pierwsze starty przyniosły nam medale i nowe rekordy życiowe. Po wyścigach dziewcząt nastąpiła zmiana i tym razem chłopcy zaprezentowali swoją formę dokładając kolejne medale i życiówki. Po wyścigach sprinterskich przyszła kolej na 100 ki i 200 ki starszych zawodników. Nasi młodzi pływacy mogli zobaczyć jak pływać dłuższe dystanse.

Gwiazdą zawodów był Kacper Stokowski z G-8 Bielany, który popłynął luźno 200m dowolnym w 1:50, a 50m grzbietem 24;07. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze sztafety: chłopcy z 4s zajęli 8 miejsce, a dziewczęta 
z 5s i 6s miejsce 7. Gdyby był podział na roczniki zamiast kategorii OPEN to z pewnością dołożylibyśmy kolejne medale. Zawodnicy UKS Szesnastki jak zwykle świetnie zaprezentowali się w żabie czyli w stylu klasycznym zdobywając aż 8 medali! Najlepszą zawodniczką w roczniku 2006 po raz kolejny została Zofia Janaszek-Seydlitz wychowanka trenera Andrzeja.  Zośka ustaliła swoją nową życiówkę na 50m dowolnym 33;32 i zanotowała świetny czas na 50m klasycznym 41;83.  Dnia 27 stycznia klub UKS Szesnastka już po raz trzeci uczestniczył w corocznych zmaganiach w Raszynie. Ponad 70-ciu uczniów SP 16 z klasy 2,3,4,5 i 6s wystartowało w tej imprezie, na którą stawiło się aż 465 pływaków z 21 klubów! Ta liczba przerosła oczekiwania wszystkich i wprowadziła spore zamieszanie w przeprowadzeniu konkurencji.

Na pierwszy bój ruszyły dziewczynki ścigając się na 50 metrów czterema stylami, ze względów bezpieczeństwa chłopcy udali się na trybuny dopingując swoje koleżanki. Już pierwsze starty przyniosły nam medale i nowe rekordy życiowe. Po wyścigach dziewcząt nastąpiła zmiana i tym razem chłopcy zaprezentowali swoją formę dokładając kolejne medale i życiówki. Po wyścigach sprinterskich przyszła kolej na 100 ki i 200 ki starszych zawodników. Nasi młodzi pływacy mogli zobaczyć jak pływać dłuższe dystanse. Gwiazdą zawodów był Kacper Stokowski z G-8 Bielany, który popłynął luźno 200m dowolnym w 1:50, a 50m grzbietem 24;07. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze sztafety: chłopcy z 4s zajęli 8 miejsce, a dziewczęta 
z 5s i 6s miejsce 7. Gdyby był podział na roczniki zamiast kategorii OPEN to z pewnością dołożylibyśmy kolejne medale. Zawodnicy UKS Szesnastki jak zwykle świetnie zaprezentowali się w żabie czyli w stylu klasycznym zdobywając aż 8 medali! Najlepszą zawodniczką w roczniku 2006 po raz kolejny została Zofia Janaszek-Seydlitz wychowanka trenera Andrzeja.  Zośka ustaliła swoją nową życiówkę na 50m dowolnym 33;32 i zanotowała świetny czas na 50m klasycznym 41;83.  A oto  zawodnicy UKS Szesnastki i kolory medali które zdobyli:

Złote: Zofia Janszek-Seydlitz, Zofia Braun, Jan Kłęk, Franciszek Starzyński, Lena Gartkiewicz i Tomasz Jakubas.               Srebrne: Zofia Janaszek-Seydlitz, Hanna Łapacz, Mateusz Kucharski i Tomasz Jakubas.

Brązowe: Małgorzata Blacharska x 2, Mateusz Kucharski, Dominik Bogusiewicz, Zofia Braun i Jan Kłęk.

Poniżej link do kompletu wyników i rankingu medalowego oraz drużynowego:

http://live.megatiming.pl/grabiec/2017/01_27_raszyn/wyniki.htmhttp://live.megatiming.pl/grabiec/2017/01_27_raszyn/Medals.pdfhttp://live.megatiming.pl/grabiec/2017/01_27_raszyn/druzynowa.htm

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz